Peşin Hashtag: Dinner Cancelling, Akşam yemeği yememek kilo verdirir

Dinner Cancelling ne duydunuz mu okuyucu? Akşam yemeğini iptal etme fikri. Aslında son zamanlarda eğer kilo kontrolü yapamaya çalışan insanlarla karşılaşıyorsanız mutlaka şu lafı duymuşsunuzdur “ay akşamları yemiyorum şekerim“. Doğru yapıyor o kişiler, sevin onları, izleyin onları.

akşam yemeği yememek kilo verdirir

Hızlı Kilo Vermeye Çare: Akşam Yemeği Yeme

Eğer vermeniz gereken 5-6 kilo varsa hemen bugün akşam yemeğini saat 6′ ya çekin. Bunu 1 ay yaptığınızda kilo verdiğinizi fark edeceksiniz. Ama yatana kadar kesinlikle ağzınıza yiyecek namına bir şey sürmeyeceksiniz, anlaştık mı ? Çay – kahve- yeşil çay serbest, bunun dışında; yoğurttur, meyvedir, salatadır bunlar asla yok. Eğer saat 11-12 gibi uyuyorsanız bu size ilk günlerde işkence gibi gelebilir ve fekat, hemen ertesi sabah tartıldığınızda en az yarım kilo verdiğinizi göreceksiniz.

akşam yemeği yememek kilo verdirir

Tabi bu sürekli yapılarak söz gelimi 15 kilo verilecek bir yöntem değil. Çünkü vücudunuz çakal,hemen adapte olacak, hemen soteye yatacak ve kilo vermeye kendini kapatacak. O yüzden bir yandan bu sistemi devam ettirip bir yandan da spor ve gün içindeki “dikkat etme” noktaları ile vücudu zorlarsak kilo vermemek işten değil.

Ya da diyelim ki normal kilonuzda bir insansınız ve yemek konusunda hiç dikkatli değilsiniz, gündüzleri kebap yemeği seviyor akşamları da şarap içiyorsunuz makarnanın yanına ve bilin bakalım ne; artık genç değilsiniz. Birden 1-2 kilo aldığınızı fark ediyorsunuz. O zaman ne yapacaksınız, hemen haftada 2 gün dinner cancelling’ e geçeceksiniz. Sadece 2 gün akşam yemeği yemeyeceksiniz ve hafta içinde yaptığınız tüm sapkınları yok edeceksiniz.

akşam yemeği yememek kilo verdirir

Yani dinner cancelling hem kilo vermek isteyene göre hem de kilosunu kontrol etmek isteyene göre. Alışması süresi 3-5 gün; etkisi harika. Ayrıca İbn- i Sina’ nın da 2 gün gerekli, 3. öğün hastalık dediğini hatırlatırım. Hatta bir çin atasözünün de akşam yemeğini düşmanınıza bırakın dediğini de söylemeden gitmeyeyim. Hadi bye.

akşam yemeği yememek kilo verdirir

Dinner Cancelling, araştırması: http://www.runnersworld.com/fuel-school/stop-eating-after-dinner-to-lose-weight