Peşin Hastag: #Çiya Tohumu # Çiya Smoothie #Çiya Nedir

Burada verilen bütün smoothieler için malzemeleri karıştıp blender’ a atıyoruz. O yüzden önce bir blendar edinin yoksa; detoks suyu falan hazırlarsınız lazım olur.

Yeşil Yoğurtlu Smoothie : Kivi ve Ananas

Bir adet kivi mümkünse olgun, 1 dilim ananas, 1 avuç ıspanak ( ıspanaktan korkmayın, sadece renk vericek), yarım muz, yarım su bardağı yoğurt, 2 tatlı kaşığı çiya tohumu ve son olarak arzuya göre çeyrek su bardağı portakal suyu. Portakal suyunu ve diğer meyveleri belirli ölçüde tutalım ki, şekerden patlamayalım.

Hafif ekşi hafif tatlı yeşil smoothie’ nin hazır!

çiya smoothie

Pembe: Hindistan Cevizi  Smoothie : Çilek – Karadut

Neyse ki  yaz geldi her yerde binlerce meyve. Bu tarifte çok basit, yine 2 kaşık çiya tohumu kullanıyoruz. 5-6 tane çilek, 10 tane karadut, 1 su bardağı hindistan cevizi sütü (marketlerde satılıyor artık),  yarım muz. Çok ekşi olduğunu düşürseniz bir çay kaşığı bal.

çiya smoothie

Sarı Smoothie : Şeftali – Elma

Görünüş itibariyle çok tatlı değil mi ? Bu defa malzemelerimize sağlıklı yağ ihtiyacımızı karşılayacak hindistan cevizi yağını eklemeliyiz, 1 çay kaşığı kadar; sonra 1 bardak hindistan cevizi sütü, 1 dilim ananas, donmuş ta olabilir; 1 tane muz ( muz genelde temel madde), 2 kaşık çiya tohumu, 1 yarım elma, 1 şeftali, yarım çay kaşığı zerdeçal, yarım çay kaşığı tarçın. Karıştır. Yudumla. Çok egzotik!

çiya smoothie

Çiya neydi, çiya emekti: Çiya Nedir?