Ketojenik daha fazla tarif verecem dedimse veririm sevgili okur, buyrun size kanabahardan yapılmış bir mücver. Hem de içinde un yok, çünkü biz badem unu kullanıyoruz ve kendisi unun yokluğunu aratmıyor. Mücveri çok seviyor ama diyette olduğunu için yiyemiyorsanız çare diyet mücver tarifimde.

Karnabahar harika bir kış sebzesi ama aynı zamanda da çok az karbonhidrat barındıran bir sebze. Ben zaten kış gelse de karnabahar yesek diye beklerim hep. Ama yemeğini yapmaktan sıkıldıysanız işte size farklı bir tarif: karbahar mücveri.

Eğer fırında yapacak vaktiniz yoksa az bir zeytin yağı ile döküm tavada da yapabilirsiniz.

Print Recipe
Karnabahar Mücveri
1 adt için : Yağ: 5.4g / Karb: 2gr / Protein: 5g
Hazırlık süresi 10 dakika
Pişirme süresi 20 dakika
Kişi sayısı
adt
Malzemeler
Hazırlık süresi 10 dakika
Pişirme süresi 20 dakika
Kişi sayısı
adt
Malzemeler
Yapılışı
  1. Bu tarifte karnabaharları kabak gibi kullanacağız. O nedenle rendeleyeceğiz. Rendelenmiş karnabaharın üstüne yukarıdaki tüm malzemeleri koyabilirsiniz taze soğanı ve maydonuzu istediğiniz büyüklükte doğrayın. Yumurtaları çırpıp ekleyin ve badem ununu eklediğinizde hala çok fazla cıvık ise biraz daha ekleyebilirsiniz. Fırın tepsisine yağlı kağıdı koyun, üstünden biraz zeytin yağı gezdirip, mücverlerimizi kaşık yardımı ile tepsiye dökün. Çok katı olup koyduğunuz yerde duruyorsa kaşıkla üstüne bastırararak genişletin. 220 derece fırında kızarıncaya kadar pişirin. Yoğurt ile servis edebilirsiniz.
Recipe Notes

Share this Recipe