Ketojenik diyet yapıyor ama tarif bulmak da zorluk mu çekiyorsunuz. O zaman tam size göre bir ketojenik diyet tarifim var. Hem basit hem lezzetli. Öyle eskisi gibi diyet yaparken çile çekmenize gerek yok. İhtiyacınız olan ise, tavuk göğsü ve tereyağ !

Meraklandıysanız sizi hemen aşağı alalım. Ama az daha bilgi edineceğim diyorsanız buradan devam edelim. Biliyorsunuz ketojenik diyetin olayı “yağ” o yüzden bulduğumu her şeye tereyağ ve zeytin yağı ekliyoruz.

Yine bildiğiniz gibi ketojenik diyette “karb” sayıyoruz. O zaman  hemen söyleyeyim bu yemekte sadece 3 gr karbonhidrat var! Oleyyy di mi 🙂

Tam olarak 15 dakikada hazır olacak bir yemek ben tavada yaparım siz fırında da yapabilirsiniz ama uzun sürer fırında unutmayınız. Bu keto tavuk göğsünden fazlaca yaparsanız yarın da yemek yapmakla uğraşmaz, ısıtır ve üstüne tereyağını eklersiniz. Ben otlu tereyağ kullanıyorum, siz sade de kullanabilirsiniz. Unutmadan otlu tereyağ henüz bizim marketlere pek gelmedi ama avrupada vardır. Evde otlu tereyağ da çok basit, istediğiniz otları oda sıcaklığında kremsi hal alan tereyağına ekleyin karıştırın ve dolaba geri koyun. İşte size basitlik.

Zaten diyete ısındıkça göreceksiniz, ketojenik diyet basit yemeklerle idame ettirilir. Pahalı bir diyettir çünkü protein de yağ da pahalı ama sağlık olan herşey pahalı değil mi?

Takipte kalırsanız size Ketojenik diyet tarifleri diye yutturulmaya çalışılan ama aslında bin yıllardır türk mutfağının parçası olan tarifleri de vereceğim.

selamlar sevgiler, afiyetler sevgili okur.

Print Recipe
Otlu Tereyağlı Tavuk
3 gr karb
Yapılışı
  1. Tavukları tereyağında tavada pişirin. Göğüs eti kalın olduğu için döverek biraz açmanız tavsiye edilir. Kısık ateşte yakmamaya dikkat ederek çevirerek kızartın. Otlu tereyağını daha fazla yapıp dolapta muhafaza edebilirsiniz. bütün malzemeleri karıştırın. Sıcak tavuğunuzun üstüne koyarak servis edin. Yanına da 100 gram kadar taze yeşillik ekleyebilirsiniz.
Share this Recipe