Peşin Hashtag: #spor yapacak vakit bulamamak, #spora gitmeye üşenmek

Spora gitmeye üşeniyor musun? Yoksa başka nedenleri mi var mesela; spor salonuna ayıracak bütçen ya da vaktin olmayabilir canım. Mesela sıklıkla seyahat ediyor, hayatın otellerde geçiyor olabilir, ya da 2 çocuk annesi bir kadın olarak sabahtan akşama vaktin nasıl geçtiğini bir türlü anlayamıyor olabilirsin. Ya da gerçekten spor salonu denen şey sana hiç sıcak gelmiyor olabilir.  Ama bunlar senin spor yapmaman için birer bahane değil. Günün sonunda ne edersen kendine edersin çünkü.

O yüzden  tam da senin için bazı spor hocaları dvd’ ler hazırlayıp piyasaya sürdüler. İstersen bu dvd’ ler ile programları takip edip, evden dışarı çıkmadan gayet güzel spor yapabilirsin. Ama dvd alacak vaktim bile yok diyorsan; senin için bir şey var: Youtube

Bu “evde antreman” videolarından milyonlarca var youtube’ da ama ben sana çok basitinden bahsedeceğim, sen harekete geçmek istedikten sonra sana her yer fitness salonu unutma. Bir kaç şeye ihtiyacın var, spor ayakkabı, TV’ nin karşısında sehpayı kenara çekmek ve aşağıdaki videolarda kullanılan pilates bantları. Hazırsan başlayalım. Walk walk walk.

Leslie Sansone ile Walking At Home: Evde Yürü

Amerikan kalp derneği tarafından incelenip, onaylanan bu antremanlar çok kısa olarak başlıyor. Tam da yıllardır spor nedir bilmeyen milyonlarca insan için. Sonra yavaş yavaş kendine göre seviye seçiyorsun.

Başlangıç Seviyesi 1 Mil, 1,6 Km 15 Dk.

Bu video ile başlayabilir, ilk 1 hafta için  15dk’ lık harekete geçme, vücudu alıştırma evresini geçebilirsiniz.

Orta Seviye 3 Mil; 4,8 Km Yürüyüş

Bu videoda işler biraz hızlanıyor ve sizin de tempoya ayak uydurmanız gerekiyor. Ama bu kadın korkunç motive edici. Bu video ile birlikte bir 2 hafta yürüyün.  Peki şimdi spora gitmeye üşeniyor musun ?

İleri Seviye Yağ Yakma; 2 Mil 3,2 Km Hızlı Yürüyüş

Burada artık şaka geçiyor, evde spor yapmak da zorlaşıyor ama zaten üstteki programı yaptıysanız, zorlanmadan yağ yakmaya geçebilirsiniz.

Bu yazıyı favorilerinize ekleyin, ofiste anlatın, kabul günlerinizde paylaşın. Herkese ulaştırın.

2 hafta sonra farkı görecek, mutlu olacaksınız. İsterseniz youtube’ da dans videoları, farklı antremanlar da bulabilirsiniz ama bu en uygulanabilir olanı, bizzat denenmiş olanı..

Vücudumuzda 1 Kg yağın bir somun ekmek kadar yer kapladığını söylemiştim değil mi?